Excedryn Pijn & Koorts 20 tabletten
CNK: 4774261
Geneesmiddel tegen koorts en pijn.
€ 5,53
Op een werkdag voor 15 uur besteld? De volgende werkdag geleverd!
0 beoordelingen
Productinformatie
Excedryn Pijn & Koorts is een geneesmiddel tegen koorts en pijn.
Gebruiksaanwijzing
De aanbevolen dosering is:
- Jongeren en kinderen vanaf 12 jaar (gewicht tussen 40 kg en 50 kg): maximaal 4 maal per dag 1 tablet.
- Kinderen jonger dan 12 jaar: niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 12 jaar.
- Jongeren en volwassenen (gewicht meer dan 50 kg): tot 3 keer per dag 2 tabletten.
- Neem de tabletten in met een glas water. Alleen oraal.
- Niet meer dan 6 tabletten per dag nemen. Als de pijn ernstiger is of in geval van koorts, kan de maximale dagelijkse dosis worden verhoogd tot 8 tabletten per 24 uur.
- De periode tussen twee innamen moet minstens 4 uur zijn.
- Neem niet meer van dit middel en gebruik het niet langer dan de voorgeschreven of aangeraden periode.
- Neem altijd de laagste effectieve dosis om uw klachten te verlichten.
- Niet innemen in combinatie met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
- Neem dit middel zo kort mogelijk in en alleen zolang de klachten aanhouden. Zijn de klachten na 3 dagen niet verminderd, neem dan contact op met uw arts.
Ingrediënten
- De werkzame stoffen in dit middel zijn paracetamol en cafeïne.
- De andere stoffen in dit middel zijn gepregelatiniseerd zetmeel, maïszetmeel, polyvidone, kaliumsorbaat, talk, stearinezuur, natriumcroscarmellose, gezuiverd water, hypromellose en triacetine.
Aanbevelingen/Waarschuwingen
Niet gebruiken in volgende gevallen:
- Je bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
- Je bent allergisch voor fenacetine.
- Je bent jonger dan 12 jaar.
Bij het gebruik van dit middel samen met andere geneesmiddelen zijn de volgende punten van belang:
- Neem dit geneesmiddel niet tegelijkertijd in met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
- Het effect van paracetamol kan worden verminderd in combinatie met colestyramine (om het cholesterol te verlagen).
- Overschrijd de dagelijkse dosis van dit geneesmiddel niet als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt: carbamazepine, barbituraten, fenytoïne, fenobarbital, primidon, isoniazide, rifampicine en ook met alcohol.
- Als u zidovudine (geneesmiddel gebruikt bij behandeling van AIDS) gebruikt of probenecide, raadpleeg uw arts of apotheker.
- Dit geneesmiddel kan worden ingenomen met antistollingsmiddelen (warfarine en andere coumarines), maar wanneer dit langer dan enkele dagen duurt, is er een groter risico op bloedingen.
- Het effect van paracetamol kan sterker zijn wanneer het gelijktijdig wordt gebruikt met metoclopramide (tegen misselijkheid) of domperidon.
- Het effect van lamotrigine (geneesmiddel tegen epilepsie) kan verminderd zijn.
- Versterking van de toxiciteit van chlooramfenicol (antibioticum) is mogelijk.
- Orale anticonceptiva kunnen het effect van paracetamol verminderen.
- Dit product wordt niet aanbevolen als u tegelijkertijd een behandeling op lithiumbasis gebruikt.
- Dit geneesmiddel kan verstoringen veroorzaken in laboratoriumtests van bloed en urine.